top of page

Günün siyahı, beyazı, pembesi

Siyah: Tiraj sıralamasında 3.sıradaki gazetemizde bugün "En etkili diyet buymuş" manşeti ile kan grubu diyetlerinden söz ediliyor. Kan grubu diyetinin özelliği, adı üzerinde sizin kan grubunuza göre yenecek, yenmeyecek şeyler listesi verilmesi.


Beyaz: Yanlış. Değil kan grubu diyeti, dünya üzerinde ve dünya tarihinde bugüne kadar hiç bir diyetin diğerlerine göre daha etkili, daha başarılı, daha çok kilo verdirdiğine dair kanıtlar yok. En iyi diyet diye bir şey yok. Hele bir boy herkese uyar diyetlerinin içi daha boş. Evet çok iyi planlanmış ve çok iyi uygulanan kişisel diyetler kilo verdirir ama fazla kilolarımızın tek sebebi yediklerimiz değildir. Kaloriler onlarca sebepten sadece biridir.


Pembe: COVID-19 belası için kaç adet aşı çalışması devam ediyor dersiniz? Tam 320! Bunlardan 32 tanesi klinik deneme evresine geçmiş ve 34 ülkeden 280 000 kişi üzerinde test edilmesi planlanıyor. Dünya Sağlık örgütü nün dediklerine bakmayın. Bu virüs gelişmiş, gelişmekte, zengin, fakir ayırmadığından, herkesin paçası sıkıştığı için bu aşı daha önce ve hızlıca bulunacak. Az sabır, çok tedbir.


Uzm.Dr.Metin Okucu38 görüntüleme0 yorum
Yazı: Blog2_Post
bottom of page